• Hola, hola školka volá 🙂
    V pondělí 3.9.2018 jsme zahájili školní rok. Prázdniny skončily. Školka byla připravena na děti, které se vrátily z letních radovánek.
    A co je čekalo? Usměvavé p. učitelky a tety těšící se na mnoho společných zážitků a nových poznání

• ZOO
    V úterý 9.10.2018 se děti ze třídy zvídálků, sluníček a také nejstarší děti ze třídy žabičkek, vydaly na podzimní výlet za zvířátky do ostravské ZOO. Cesta autobusem byla pro mnohé děti velkým zážitkem. V ZOO pak děti pozorovaly a poznávaly zvířátka; jak se chovají, čím se živí a kde bydlí. Počasí nám přálo takže jsme si celý výlet náramně užívali.
  • Nejoriginálnější dýně
    Ke konci měsíce října, jsme zahájili výtvarnou soutěž pro děti a jejich rodiče o nejoriginálnější Halloweenskou dýni. Všechny Vámi vyrobené dýně byly velice nápaditě a moc krásné. Děkujeme všem rodičům a také dětem, které se zapojili do této soutěže. Vybrat tu nejoriginálnější dýni, bylo opravdu moc těžké, takže vyhrály všechny dýně :). Děti dostaly sladkou odměnu a diplom. Rodičům moc děkujeme za spolupráci.

• BROUČKIÁDA
    Ve čtvrtek 15.11. proběhla v naší MŠ akce “BROUČKIÁDA”. Příjemně strávené odpoledne s rodiči, lampiónový průvod a uspávání broučků. To vše způsobilo, že se nám podařilo krásně rozsvítit nejen školku a celou zahradu, ale především rozzářit tváře našich dětí. A ti nejodvážnější z nich pak strávili celou noc v MŠ.
  • STROM ŽIVOTA
    V adventním čase navštívily děti ze třídy Sluníček a Zvídálků mobilní hospic „STROM ŽIVOTA“. Děti se seznámily s pohádkovými postavičkami, hranou formou se dozvěděly jak pečovat o nemocné blízké a společně si vytvořily zimní obrázek.
  • VÁNOCE V MUZEU
    Se zvyky a tradicemi spojenými s adventem a Vánocemi se Sluníčka a Zvádálci blíže seznámily při návštěvě muzea v Novém Jičíně. Vyzkoušely si upéct cukroví, utlouct máslo, ozdobit perníček, vyrobit a ozdobit papírový stromeček.
  • DEN S MIKULÁŠEM NA NÁMĚSTÍ
    Děti ze třídy žabiček se 5.12. společně s paní učitelkami a tetou Ivou vydaly na výlet mezi čertíky na Novojičínské náměstí. Na místo jsme dojeli MHD, což pro většinu dětí byl ohromný zážitek. Na náměstí jsme si prošli připravené pekelné atrakce, zatancovali a zazpívali si u pódia. Na radnici města nás čekalo nebe s andílky, kde si děti mohly nakreslit obrázek, ozdobit a hlavně sníst sladký perníček, a poslechnou si, jak kdysi dávno lidé trávili Vánoce.
  • MIKULÁŠ VE ŠKOLCE
    6.12. v dopoledních hodinách do naší školky dorazil Mikuláš, anděl a čert, podívat se jestli jsou v naší školce opravdu tak hodné a šikovné děti :). Čert odcházel do pekla s prázdnou, zato děti dostaly mikulášskou nadílku:)

• ANDĚLSKÁ POŠTA
    Společně s rodiči a dětmi z celé naší školky jsme prožili jedno krásné předvánoční odpoledne. Děti s rodiči sepsaly dopis pro Ježíška, na třídách probíhalo společné vánoční tvoření. Potom všichni předali napsaný dopis andílkovi, který za námi doletěl. Společně jsme rozsvítili vánoční stromeček před školkou a zazpívali si koledy.
  • VÁNOČNÍ NADÍLKA VE ŠKOLCE
    I do naší školky přiletěl letos Ježíšek. Děti dostaly spoustu nářadí na zahradu, pomůcky na cvičení v tělocvičně, didaktické hry a spoustu dalšího.